GLOBAL GAME JAM ETKİNLİĞİNE HOŞ GELDİNİZ!

GLOBAL GAME JAM NEDİR?

Bu yıl üniversitemizde dördüncüsü düzenlenecek olan etkinliğin İnönü Üniversite ayağında neler yapılacağı ile ilgili bilgi vermeden önce biraz etkinlikten bahsedelim.

Global Game Jam 2008 yılında ortaya atılmış ve ilki 30 Ocak - 1 Şubat 2009 tarihleri arasında geçen, yıllık düzenlenen 48 saatlik bir oyun yapma maratonudur. Bu etkinlikte amaç tıpkı müzisyenlerin jam session için bir araya gelmeleri gibi oyun yapmak isteyen katılımcıların bir araya gelip video oyunu, kart oyunu, masa oyunu vesaire geliştirmek için hızlı düşünüp etkili kararlar alması, kendilerini geliştirmesi ve bir jam session içinde olmanın tadını çıkarmakdır.

Dünya çapında düzenlenen bu etkinlikte GGJ tarafından belirlenen tema açıklanır ve oyun bu tema üzerinden tasarlanır.

Kod Yazmayı Bilmiyorum Katılabilir Miyim?

Evet! Elbette katılabilirsiniz. Bu bir mühendislilk etkinliği değildir. İsterseniz video oyunu, isterseniz de geleneksel kutu oyunlarından kart oyunlarına kadar istediğiniz şekilde oyun yapabilirsiniz. Ayrıca katılımcılar  gruplar halinde çalışacağı için bir video oyunun yapımına kod yazmadan katkıda bulunabilirsiniz. Eğer bir müzisyen, hikaye anlatıcı, ses sanatçısı, animatör hatta sadece güzel bir senaryom var derseniz bile bir oyunun yapımına katkıda bulunup etkinliğin bir parçası olabilirsiniz. 

Etkinlik Ne Zaman?

Etkinlik İnönü Üniversitesi'nde  25 - 27 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.

Global Game Jam 2019 Ön Kayıt Formu

Etkinlik hakkında daha fazla almak için etkinliği üniversitede düzenleyecek olan Bilgoritma topluluğu ile iletişime geçebilir veya aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

Global Game Jam Resmi Sitesi

Geçmiş yıllardan oyunlar

Bilgoritma İletişim

Bilgoritma Facebook

Bilgoritma Instagram

Bilgoritma YouTube