MERGEN YAZILIM A.Ş

Mergen Yazılım A.Ş. 1994 yılından itibaren sağlık sektöründe edindiği tecrübe ile sağlık bilişiminde yazılım çözümleri sunmaktadır. Özellikle üniversite hastaneleri alanı öncelikli olmak üzere Türkiye genelinde 48 sağlık kuruluşuna yazılım çözümleri sunmaktadır. Mergen Yazılım A.Ş. Türkiye genelinde en çok üniversite hastanesi ile çalışan yazılım firması konumundadır.

Mergen Yazılım A.Ş. Sağlık Bilgi Yönetim Sistemleri başta olmak üzere Elektronik Belge Yönetim ve Kalite Yönetim Sistemleri, E-Kampüs ve Öğrenci İşleri Bilgi Yönetim sistemleri alanında yazılım çözümleri geliştirmektedir. Özellikle JAVA Platformunda geliştirilen uygulama Türkiye de Linux işletim sistemi ve PARDUS a tam uyumlu ilk sağlık bilgi yönetim sistemidir.

Etkinlik kapsamında 1.oturumda şirket, teknolojiler, iş süreçleri ve kariyer değerlendirme üzerine bilgilendirme yapmıştır. Ayrıca Üniversite - Sanayi işbirliği çerçevesinde şirketin destekleyeceği faaliyet alanlarının Akademisyen ve Öğrenciler ile paylaşılması, özel sektör olarak Üniversite, Akademisyen ve Öğrencilerden beklentilerinin aktarılması ve öğrencilere bu çerçevede öğrenim hayatlarına farkındalık oluşturulması hedeflenmiştir. 

Etkinlik kapsamında 2. oturumda Malatya Teknokent bünyesinde Tam zamanlı ve Yarı zamanlı çalışmak isteyen katılımcılara Java platformunda yazılım değerlendirme testi yapılmıştır.

 

Fotoğraf galerimiz için : MERGEN YAZILIM A.Ş