Yenal Göğebakan

      450 kişilik mühendis kadrosuyla başta Fransa ve İsviçre olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesine yazılım ihraç eden CYBERSOFT firmasının kurucusu. İlk ve orta öğrenimini Malatya'da, liseyi ise Heybeliada Deniz Lisesi'nde tamamladı. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü bitiren Göğebakan ODTÜ'den "şeref öğrencisi" olarak mezun oldu.

       1966 Malatya doğumludur. Malatya lisesinden mezun olmuştur. 1989 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve 1992 yılında aynı bölümde yüksek lisans çalışmasını tamamlamıştır. Yazılım geliştirme teknolojileri ve yerel/uzak alan ağları konusunda çalışmalarını yoğunlaştırmış olup bu konuda çeşitli yayınları vardır.

      1989 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Merkezinde çalışmaya başlamış ve burada sistem mühendisi, sistem ve ağ yöneticisi olarak görev yapmıştır. Ülkemizin ilk Internet çalışma grubunda yer almıştır. Daha sonra çeşitli firmalarda yazılım mühendisliği ve sistem programcılığı görevlerinde bulunmuştur. 1994 yılında Cybersoft firmasında kurucu ortak olarak yer almıştır. Halen bu firmada yönetici, programcı ve sistem mimarı olarak iş yaşamına devam etmektedir.

      Profesyonel lokanta işletmeciliği ile de ilgilenen Yenal Göğebakan'ın aşçılık konusunda da sertifikası bulunmaktadır.

      Yenal Bey'in "ODTÜ'lü Malatya'lılar Derneği" röportajına göz atmak için : Yenal Göğebakan Röportaj     

      Yenal Bey'in Cybersoft'un bugünlere nasıl geldiğini anlattığı ve gençlere tavsiyelerde bulunduğu röportajları : Cybersoft Röportajları