ETKİNLİĞİMİZ GERÇEKLEŞMİŞTİR !

2015-2016 Akademik yılında bir araya gelen, İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinin  kurduğu Bilgoritma Topluluğu, Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesinde düzenlenen robotik etkinliklerine bir yenisini Malatya’da 7-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında ROBOCOT 2016 ismiyle organize ediyor.

MAKER SERGİSİ VE ROBOTİK & KODLAMA YARIŞMASI

KAYITLARIMIZ TAMAMLANMIŞTIR!

İlginiz için teşekkür ederiz.

Topluluk daha önce tüm Dünya’da aynı anda gerçekleşen 48 saat boyunca oyun geliştirme etkinliği olan Global Game Jam (GGJ) etkinliğinin Malatya ayağını geliştirdi ve bu etkinliği topluluğun her yıl düzenlenecek etkinlikleri arasına aldı. GGJ etkinliği tüm kamu kuruluşları ve teknolojik gelişmeyi destekleyen şirketlerin katkılarıyla adından sıkça söz ettirmiştir.

Topluluk İnönü Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Fatih KOCAMAZ’ın akademik danışmanlığı ile her geçen gün yeni etkinlikler için aşkla ve şevkle hareket eden yüzü aşkın bilgisayar mühendisliği öğrencisi tarafından oluşturulmuştur.

Topluluk aynı istek ve heyecanla çıtayı bir üst aşamaya taşıyor ve yine geleneksel hale getireceği yeni bir etkinliği başlatıyor; ROBOCOT 2016 !…

Kayısı tüm dünyada hem Malatya’nın hem Türkiye’nin tanıtımında ilk sıralarda geldiği için etkinlik adı ROBOCOP (robot polis) isminden de esinlenilerek, ROBOT + apriCOT (Kayısı) kelimelerinin birleşmiş hali olan “ROBOCOT” olarak belirlendi.

Günümüzde dijital teknolojiler ile tetiklenen 4.sanayi devrimi Akıllı Robotlar, Büyük veri, Nesnelerin İnterneti, 3-D baskı, Zenginleştirilmiş Gerçekçilik, Siber Güvenlik, Yatay/Dikey Yazılım Entegrastonu ve Siber Güvenlik, Bulut gibi dokuz teknolojinin bu devrimi tetiklemesinde çok önemli rolü olduğunu görüyoruz.

İnönü üniversitesi gençleri olarak gelecekte daha hızlı, daha kaliteli, daha verimli, katma değeri yüksek hizmetlerin ve üretimlerin yapabilmesini sağlamak için tüm değer zinciri adımları arasındaki entegrasyonun öneminin farkındayız ve bu farkındalığın yayılması için  Robocot 2016 için heyecanla çalışıyoruz…

Robocot 2016 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirilecek. Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen konferanslar, atölyeler ve stant alanları ile elektronik, robotik ve bilişim alanında inovatif çalışmalar gerçekleştiren mesleki, Ar-Ge sektörleri, meslek liseleri, bilimsel kulüp çalışmaları yapan eğitim kurumları, makerlar / mucitler, strateji ve teknoloji birimlerinin aktif çalıştığı kamu kuruluşları ve  üniversitenin paylaşımda bulunduğu platform oluşturulmaktadır. Etkinlik içerik olarak her yaştan insanın katılabileceği, mucitlik, robot, konferanslar, şenlikler, yarışmalar içeren Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyacaktır.

Etkinlik İnönü Üniversitesi Rektörlüğü, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı başta olmak üzere medya, resmi kurumlar ve özel sektörden onlarca firma tarafından desteklenmektedir.

Etkinlik üç ana başlık içermektedir:

1- Robotik ve Kodlama Yarışmaları

2- Maker ve Mucitler Sergisi

3- Atölye ve konferans çalışmaları

Ayrıntılı bilgi için üstteki başlıklara ya da “ROBOCOT 2016” menüsünden ilgili başlığa tıklayınız.